Dostluk Ekmeği

Yoğunluktan mıdır nedir bilmiyorum ama bugünlerde mutlu sonlarla biten, sıcacık öyküler okumak beni çok dinlendiriyor. Keyifli olsun, konusu hayattan olsun, bizden ve normal olsun, hayal dünyamı çoook zorlamasın. Dostluk Ekmeği öyle bir kitap işteDSC_1920

Darien Gee’nin ilk kitabı. Şu günler için tam benlik. Okuması rahat, ana karekterler gayet bizden:))

DSC_1921

” Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat…”

Kısa ve öz

Sonraki kitabım da bugün elime ulaştı. Çok uzun bir süre önce bir köşe yazarımız tavsiye etmişti. Hep aklımdaydı, bir türlü sıra gelmemişti. d&r.com.tr imdadıma yetişti. Siparişler bugün elime ulaştı. Hızlı gönderi için ayrıca teşekkürler:)

DSC_1922

Hem Times No:1 Bestseller

Hem 22 dile çevrilmiş

Hem Hayal ürünü değil, gerçek bir yaşam öyküsü

HEM DE James Bowen ilk imza gününde sadece iki saatte tam 180 kitap imzalamış. Yani okumamak ve merak etmemek için hiçbir bahanemiz kalmamış.

Bugünlerde daha önce filmini izlediği “Charlie’nin çikolata fabrikası”nın kitabını bitiren ve bayılan kızım Charlie’nin büyük cam asansörünü sipariş verdi. Filmini çok sevmişti. Bunda bir Johnny Depp fanatiiği olması da etkili olmuştur mutlaka ama kitabı için yorumu; “Şimdiye kadar hiçbir kitabı bu kadar sevmemiştim.

DSC_1918

Bartu ise seçimi hep sevdiği dinazorlardan yana kullandı.

DSC_1917

Serinin ilk kitabı Ama bu okulda uzaylılar var. Hikaye çok ilginç değil bence. Ama beni illustrasyonları çok çekti. Bartu da kitabı okurken dakikalarca sayfalara takılı kaldı. Uzaylılar rengarenk ve çok neşeliler. İllustrasyonlara 10 tam puan. Sanırım bu kitap için de aynı şeyleri söyleyebilirim. Hikaye mi?? Bu akşam yatarken okuyacağız. Bakalım, belki bir ara paylaşırım:)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s